Paszporty dla zwierząt

W naszej przychodni wystawiamy paszporty UE dla zwierząt, które są niezbędnym dokumentem podczas podróży za granicę.

Aby wyrobić paszport dla pupila należy umówić się na wizytę paszportową. Uprawnienia do wystawiania paszportów w naszej przychodni posiadają  lek. wet. Rafał Honisz, lek. wet. Zuzanna Radwańska oraz lek. wet. Karolina Malińska.

Przypominamy, by na wizytę zgłaszać się około miesiąca przed podróżą, gdyż konieczne w czasie wizyty paszportowej szczepienie na wściekliznę zyskuje ważność po 21 dniach.

By wystawić paszport, zwierzę musi posiadać również chip. Jeśli go nie ma, podczas wizyty zostanie zachipowane, a numer transpondera będzie zarejestrowany w bazie SafeAnimal (pomagamy we wpisie), dzięki czemu każdy kto odczyta numer może skontaktować się z właścicielem zwierzęcia(np. w przypadku zaginięcia).

Przypominamy, że nasi czworonożni podróżnicy muszą być również przed podróżą odrobaczeni, gdyż wymaga tego większość krajów.

Wyjeżdżając do krajów poza Unią Europejską należy pamiętać o wykonaniu badania przeciwciał przeciwko wściekliźnie metodą miareczkowania. Badanie takie wykonuje się najwcześniej 30 dni po szczepieniu, a czas oczekiwania na wynik wynosi do kilkunastu dni.

By sprawdzić,  jakie wymagania stawiane są dla przewozu zwierząt na granicy kraju, do którego się Państwo udajecie polecamy kontakt z Głównym Inspektoratem Weterynarii lub jednostką lokalną danego kraju wskazaną jako informacyjną w sprawach transportu zwierząt.

Skontaktuj się z nami