Marta Romańska

Kolejny dyżur chirurgiczny 21 Maj 2024 · Rano 09:00-15:00

Lek. Wet. Marta Romańska – Specjalista chirurg, specjalista chorób psów i kotów (Chirurgia)

Od Maja 2024 zapisy na zabiegi i konsultacje tylko telefonicznie

Edukacja i doświadczenie:

Dr Romańska, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie (2006), po zdobyciu tytułu lekarza weterynarii kontynuowała rozwijanie swoich umiejętności. Ukończyła specjalizację z chirurgii weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz specjalizację z chorób małych zwierząt na SGGW. Dzięki 18-letniemu doświadczeniu w pracy operatora chirurgicznego, jej profesjonalizm i precyzja w zabiegach gwarantują najwyższą jakość opieki.

Specjalizacje i zainteresowania:

Dr Romańska specjalizuje się w zaawansowanych procedurach chirurgicznych, obejmujących onkologię i chirurgię tkanek miękkich. Jej główny obszar zainteresowań to diagnostyka i leczenie nowotworów u psów i kotów, w tym nowotworów lokalizujących się w obszarze głowy, szyi, tułowia, kończyn oraz jamy brzusznej,

W przypadku procedur planowych, takich jak kastracja suczek czy kotek, dr Romańska stosuje małoinwazyjne techniki chirurgiczne. Dzięki nim możliwe jest wykonanie minimalnych nacięć, co znacząco redukuje ból oraz skraca czas rekonwalescencji pacjentów.

Działalność dydaktyczna i badawcza:

Aktualnie dr Romańska rozwija swoją pasję naukową jako doktorantka w Szkole Doktorskiej SGGW, gdzie skupia się na badaniach w dziedzinie onkologicznej chirurgii weterynaryjnej. Koncentruje się na nowotworach u psów i kotów, zwłaszcza tych przerzutujących drogą chłonną, z głębokim zainteresowaniem mapowaniem wartowniczych węzłów chłonnych. Dr Romańska dzieli się również swoim bogatym doświadczeniem jako nauczyciel akademicki, prowadząc zajęcia z chirurgii onkologicznej dla studentów weterynarii, kształcąc przyszłe pokolenia lekarzy weterynarii.

Pasja i empatia:

Jako opiekunka suczki Frejki i kota Marcinka-Imbirka, dr Romańska rozumie wagę empatii i indywidualnego podejścia w opiece nad zwierzętami. Jej profesjonalizm i ciepło w kontakcie z pacjentami oraz ich właścicielami zdobyły jej szerokie uznanie. Ponadto, dr Romańska jest przekonana, że aktywność fizyczna i sport są nieodłącznym elementem jej życia, który doskonale uzupełnia jej charakter i determinację jako chirurga. Dążenie do równowagi między umysłem a ciałem przekłada się na precyzję, wytrwałość i spokój niezbędne w pracy chirurga.

Dyżur

Zakres dat
-
Dokładny czas
Marta Romańska
Rano 09:00-15:00
Lekarze
Cały dzień 09:00-21:00
Lekarze
Rano 09:00-15:00
Lekarze
Rano 09:00-15:00
Lekarze
Rano 09:00-15:00
Lekarze
Zakres dat
-
Dokładny czas
Skontaktuj się z nami